Wij zijn het Service Centrum voor Nilfisk Nederland

Op werkdagen voor 16:00 besteld, morgen in huis*

Stof- en Waterzuigers

Stof- en Waterzuigers

Met een alleszuiger kan je zowel stof als water opzuigen. Dit kan echter niet tegelijk. Een alleszuiger kan eenvoudig omgebouwd worden. Een alleszuiger is is stofzuiger waar meestal een rond filter onder de motor gemonteerd zit. Deze zit rond een korf waar een vlotter in zit. Als je droog stof zuigt zit het filter altijd om de korf en gebruik je altijd een stofzak. Als je geen stofzak gebruik dan gaat het filter sneller dicht zitten en zuigt de stofzuiger minder. Als het filter echter verzadigd gaat raken kan deze kleine stofdeeltjes doorlaten die door de motor gezogen worden en weer in de ruimte geblazen worden. Deze deeltjes zijn erg slecht voor de gezondheid maar ook slecht voor de motor. Ook al zit er op een aantal alleszuigers een speciale klopper of filterreiniging wij raden ten zeerste een stofzak aan. Op deze manier blijft u gezond en de stofzuiger heel.
Om de alleszuiger om te bouwen naar een waterzuiger wordt de stofzak en het filter verwijderd. Daarna plaats je een natfilter of een beschermhoes (kunststof of RVS) om de korf en kan je de alleszuiger gebruiken als waterzuiger. Na gebruik altijd de het natfilter eraf halen en de ketel leeg-en schoonmaken. De motor minimaal 24 uur laten drogen door deze op zijn kop weg te leggen.